Otwieranie przepływu

©Montalk, 14.08.2004
Tłumaczenie: tuffm

Czy kiedykolwiek znajdowałeś się w poważnych tarapatach finansowych, kiedy myślałeś, że wraz z następnym niezapłaconym rachunkiem wylądujesz na ulicy? Jak wiele razy spełniały się twoje najgorsze oczekiwania? Ile razy pomoc, która pozwalała ci przetrwać pomimo niesprzyjających okoliczności, nadchodziła z najmniej oczekiwanej strony?

Źródłem naszych oczekiwań jest to, do oczekiwania czego zostaliśmy zaprogramowani. To, co naprawdę się wydarzy, zależy od praw rzeczywistości kierujących naturą przytrafiających się nam zdarzeń. Uważni obserwatorzy z pewnością zauważą, że większość tych zdarzeń jest zazwyczaj niezgodna z oczekiwaniami. Dlaczego plany dotyczące przyszłości rzadko kiedy się spełniają? Dlaczego zaprogramowane oczekiwania są tak odmienne od rzeczywistych doświadczeń?

Wiele z tych oczekiwań to mechanizmy kontrolne narzucone nam przez System Kontroli Matriksa. Od momentu narodzin jesteśmy poddawani nieustannej indoktrynacji przez szkołę, programowanie społeczne, media i kulturę, mającej skłonić nas do przyjęcia odwróconego systemu ograniczeń i motywacji, sprzecznego z naszym prawdziwym potencjałem i powodami, dla których się tu znaleźliśmy. Mówi się nam, co jest tabu i co jest dopuszczalne, co jest możliwe, a co nie, do czego należy dążyć i w jaki sposób. Indoktrynacja jest do tego stopnia kompletna, że większość z nas akceptuje jej dogmaty jako zgodne ze zdrowym rozsądkiem i uznaje za niewarte refleksji lub wręcz zwalcza wszelkie sugestie mówiące o tym, że rzeczywistość może wyglądać inaczej, nawet jeśli są one poparte życiowym doświadczeniem.

System założeń oferowany przez Matrix jest zaledwie symulakrem rzeczywistości, zmanipulowaną kopią udającą oryginał. Zachowuje on pozory prawdziwości, lecz tylko do chwili, w której zaczynamy badać obszary przekraczające narzuconą nam wersję rzeczywistości. Dzięki odwadze do porywania się na rzeczy niemożliwe i przekraczania ograniczeń możemy dostrzec przebłyski wyższych obszarów możliwości.

Często nie mamy odwagi, aby to uczynić, lecz mimo to jesteśmy wrzucani w owe zakazane terytoria przez pozornie niefortunne zbiegi okoliczności: kłopoty finansowe, wypadki, sytuacje bez wyjścia czy konieczność podjęcia ryzyka. I dokładnie w tym momencie, gdy najgorsze wydaje się być nieuniknione, wydarza się nieoczekiwane: pieniądze pojawiają się jakby znikąd, w jednej chwili zachodzą potrzebne okoliczności i wszystko w niezwykły sposób zaczyna układać się po naszej myśli.

Większość ludzi, którym przytrafiają się w ostatniej chwili tego rodzaju cuda, uznaje je za niewytłumaczalne wyjątki potwierdzające regułę, ale z pewnością nie za coś, co mogłoby wydarzać się na porządku dziennym. Jednak ludzie ci nie zdają sobie sprawy z tego, że – gdy w grę wchodzą doświadczenia życiowe – to, co było dziwne i niewytłumaczalne jeszcze wczoraj, dziś może stać się normą. Mówiąc inaczej, nie są to jedynie “dziwaczne” anomalie, lecz przejawy działania wyższych praw, które są tak samo niezmienne jak prawa fizyczne uznane przez naukę. Ich natura umyka jednak ludziom uwięzionym w systemie kontroli, których wzrok jest cały czas wbity w ziemię.

Prawa te mogą być wykorzystywane przez każdego, kto potrafi zebrać się na odwagę, aby żyć zgodnie z nimi. Nie istnieje żadna gwarancja przyszłości poza pewnością, która była obecna wcześniej. Przyjrzyj się uważnie swoim niewytłumaczalnym pozytywnym doświadczeniom z przeszłości i zrozum, że zasady, dzięki którym do nich doszło, wciąż będą obowiązywać. Są one pewne i można je stosować przy odrobinie wiary. Nie jest to jednak ślepa wiara, lecz wiara oparta na doświadczeniu przeszłych przebłysków kolejnego etapu i pewnej wiedzy o jego istnieniu oraz możliwości dostępu doń.

Czy myślałeś kiedyś: “gdybym tylko miał odpowiednią ilość pieniędzy, zrobiłbym…” coś pozytywnego, coś o czym zawsze marzyłem? Wiedz zatem, że jeśli tylko twoja motywacja jest czysta i płynie z mądrości, pieniądze nigdy nie będą problemem.

…pieniądze płyną z nieoczekiwanych źródeł. (Transkrypty Kasjopeańskie)

Potrzebne środki materialne pojawiają się, gdy zostanie uczyniony skok wiary bez troszczenia się o nie. Jest to rodzaj zabezpieczenia finansowego gwarantowanego przez wyższe prawa. Wiadomo, że są one prawdziwe, ponieważ zawsze działają i będą działać.

Pułapka zostaje zastawiona, gdy ktoś zaczyna martwić się o pieniądze. Jeżeli ktoś podąża za swoją pasją, wszystko układa się po jego myśli. To, czego wciąż nie potraficie zrozumieć, to to, że zasada ta nigdy, przenigdy nie zawodzi. Ale oczywiście nie jesteście sami. Programiści STS z czwartej gęstości są bardzo zadowoleni [z waszych wątpliwości]. (Transkrypty Kasjopeańskie)

Rzecz jasna, niektórzy mogą mieć co do tego wątpliwości, ponieważ idea ta jest całkowicie sprzeczna z zaprogramowanymi nam oczekiwaniami i “zdrowym rozsądkiem”. Matrix wmawia nam, że aby cokolwiek osiągnąć, najpierw musimy posiadać odpowiednie środki finansowe. Można je zdobyć dzięki kartom kredytowym, operacjom finansowym, pożyczkom czy oszczędzaniu, przy czym żadna z tych opcji nie wymaga zrozumienia wyższych praw ani wiary w ich istnienie, lecz tylko ambicji i zaprzedania własnej duszy. Sposoby te są oczywiście skuteczne, ale nie wystarczające, ponieważ osiągnięcie przy ich pomocy obranego celu wymaga wcześniejszego oddania pewnej ilości energii lub wolności w celu uzyskania koniecznych środków. Niewiedza na temat tego, co wyższe, powoduje utratę wolności na rzecz tego, co niższe.

Nie istnieją żadne ograniczenia, a tylko kontrola… Wiedza daje wszystko, co potrzebne do jej pokonania. (Transkrypty Kasjopeańskie)

Nie istnieją żadne ograniczenia poza tymi, w które wierzymy z powodu przekonań płynących z niewiedzy lub ściągamy na siebie sami poprzez dokonywanie złych wyborów. Mimo że otwarcie przepływu wymaga porzucenia ograniczających założeń i poszerzenia własnych przekonań o wyższe prawdy, nie oznacza to, iż można uciec od konsekwencji wcześniejszych wyborów. Długi, małżeństwo, dzieci, zawarte umowy i zobowiązania – są to wszystko trwałe skutki decyzji podjętych w przeszłości. Nie da się ich nagle usunąć przez prostą zmianę nastawienia, co może zniechęcać osoby pragnące uniknąć odpowiedzialności.

Lecz istnieją powody do nadziei. Podobnie jak przeszłość wpływa na teraźniejszość, tak teraźniejszość wpływa na przyszłość. Nieważne jak bardzo twoje życie jest obecnie obciążone – jutro może być lepsze jeżeli zechcesz dostosować swoje myśli, uczucia i działania do wyższych zasad i w ten sposób rozpocząć ciąg skutków, który zamiast zniewalać prowadzi do wyzwolenia.

Jak wewnątrz, tak na zewnątrz

Aby otworzyć przepływ, należy wyzwolić się od strachu, zmartwień i wątpliwości. Nieuzasadnione negatywne myśli zatykają przepływ tak samo jak odpadki kuchenne zatykają zlew.

…twój umysł musi nie tylko utrzymywać prawdziwe i czyste myśli – wyłącznie myśli Boga – na temat życia materialnego i dobrobytu własnego oraz innych, ale musisz także wiedzieć, że Umysł Boga jest Źródłem wszystkich prawdziwych myśli i że za pomocą doskonałej wiary i ufności w Niego otwierasz się na wolny przepływ Jego Myśli w twojej świadomości na temat spraw życiowych i cielesnych, tworząc i utrzymując tym samym doskonałe zdrowie i harmonię w obu tych sferach. (The Way Out)

Pytanie brzmi: czym są nieuzasadnione negatywne myśli? Niektórzy mogą powiedzieć, że ich negatywne myślenie jest usprawiedliwione, ponieważ stanowi naturalną reakcją na negatywne doświadczenia życiowe. Nie jest to prawdą z kilku powodów. Po pierwsze, doświadczenia wpływają na powstawanie myśli tak samo jak myśli wpływają na powstawanie doświadczeń. Po drugie, to do nas należy wybór jak mentalnie i emocjonalnie reagować na dowolne doświadczenia życiowe, co oznacza, że istnieje więcej niż tylko jeden sposób reakcji.

Uczestniczymy zatem w cyklu sprzężenia zwrotnego z rzeczywistością, w którym doświadczenia kształtują nasz sposób myślenia i odwrotnie. Wydostanie się z danego cyklu i rozpoczęcie nowego jest uzależnione od dokonania wyboru. Ludzie, zakładając że na negatywne doświadczenia można odpowiedzieć wyłącznie negatywnym myśleniem, zamykają się w błędnym kole, wewnątrz którego negatywne nastawienie generuje podobne doświadczenia, co z kolei “w obiektywny sposób” usprawiedliwia zasadność takiego sposobu myślenia. Przyjmując, że świat zewnętrzny jest niezależny od świata wewnątrz nas, oddajemy nasz świat wewnętrzny pod kontrolę zewnętrznego. Jedyną drogą wyjścia z tego zapętlenia jest dokonanie wyboru, aby myśleć, czuć i działać inaczej niż wcześniej, zgodnie z wyższymi zasadami, a nie założeniami programowanymi przez Matrix, właśnie dlatego że myśli mają wpływ na powstawanie zgodnych z nimi doświadczeń.

Z tego powodu należy pozbyć się strachu, zmartwień i wątpliwości na rzecz odwagi, wiary i ufności bez względu na wcześniejsze negatywne doświadczenia. Może to wyglądać jak świadome wybranie niewiedzy lub myślenie życzeniowe, ale w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Myślenie życzeniowe jest bezpodstawne i okazuje się puste, gdy jego fałszywe założenia przeczą faktycznemu doświadczeniu. Odtykanie przepływu za pomocą odwagi, wiary i ufności jest natomiast dalekie od bycia bezpodstawnym, gdyż opiera się na zasadach, które zostały już potwierdzone przez przeszłe pozytywne doświadczenia, a ponadto nie stoi w sprzeczności z tym, co się wydarza, lecz na to wpływa.

Najszybszą drogą pozbycia się strachu przed pragnieniem, strachu o własną pracę, strachu przed mocą pieniądza, jest wykształcenie w sobie absolutnej wiary w miłość Ojca niebieskiego i gotowości do wydania ostatniej monety na potrzebną ci rzecz. WIEDZĄC, że w ten sposób umożliwiasz Mu zapewnienie ci dostępu do większej ilości pieniędzy. (The Way Out)

Skuteczność kierowania się odwagą, wiarą i ufnością w wyższe zasady zostaje dowiedziona przez zmianę doświadczeń życiowych na lepsze.

Zwiększanie przepływu

Z racji tego, że pieniądze stanowią pewien rodzaj przepływu, możemy porównać je do przepływu wody w celu zilustrowania różnicy pomiędzy zarabianiem pieniędzy na drodze Matriksa i według drogi Boskiej. Zdrowy rozsądek podpowiada, że w celu opróżnienia butelki wody należy ją odwrócić do góry nogami. Woda “gulga” parę razy i w końcu się wylewa. Ale jeśli na początku potrząśniemy butelką w ruchu kolistym, przepływ uformuje się w wir, który spowoduje, że woda wypłynie z butelki szybciej i bez zakłóceń. Natura kocha wydajność, a wir to najbardziej wydajny rodzaj przepływu obecny w naturze. Jeżeli zainicjujemy pierwszy impuls zgodnie z prawami natury (potrząśnięcie butelką/skok w stronę przemyślanego wyboru oparty na mocnej wierze w to, że środki materialne pojawią się same), przepływ będzie o wiele bardziej wydajny niż wówczas, gdy prawa te zostaną zignorowane. Postęp według Matriksa jest oparty na nieznajomości działania wyższych praw i nie jest wydajny. Lecz jeśli prawa te zostaną zastosowane, postęp przyspiesza, ponieważ rzeczywistość synchronicznie dostosowuje się do okoliczności, tak samo jak przepływ przyspiesza, gdy woda formuje się w wir.

Aby źródło pieniędzy nie zostało odcięte, ich przepływ musi być ciągle podtrzymywany przez zaspokajanie twoich potrzeb. Pieniądze bowiem są w swym prawdziwym znaczeniu środkiem doskonałej ekspresji życia materialnego, podobnie jak krew jest środkiem doskonałej ekspresji zdrowia fizycznego. (The Way Out)

W celu zwiększenia przepływu pieniędzy należy ćwiczyć zdolność ich wydawania. Nie różni się to niczym od zwiększania ilości energii fizycznej poprzez sport lub gimnastykę. Ciułanie każdego grosza przypomina bezczynne siedzenie w celu konserwowania energii. Niektórzy powiedzą, że ma to sens, że w celu zwiększenia ilości posiadanych pieniędzy należy przestać je wydawać, tak jak konserwowanie energii fizycznej rzekomo powoduje jej zwiększenie. Na dłuższą metę prowadzi jednak do zaniku mięśni. Można by też stwierdzić, że wydatkowanie energii fizycznej w celu jej pomnożenia brzmi paradoksalnie – ale tak właśnie jest. Ćwiczenia zwiększają zdolność do wytwarzania i utrzymywania większej ilości energii fizycznej. W taki sam sposób, poprzez ćwiczenie zdolności do wydawania pieniędzy bez wahania, zwiększa się zdolność do utrzymywania większego przepływu pieniędzy, przez co zwiększeniu ulega sam przepływ.

To właśnie przez ciułanie każdego grosza, przez strach, że pieniądze mogą się skończyć, nie jesteś w stanie uzyskać ich większej ilości. Bowiem dawanie, bardziej niż cokolwiek innego, pomaga otworzyć kanał i środki – zarówno duchowe, jak i materialne – mogą wolno przepływać. (The Way Out)

Po raz kolejny okazuje się, że to, co wmawia nam Matrix, jest dokładnie odwrotne wobec rzeczywistości. Wydając pieniądze bogacisz się.

Dając, zyskujesz

Teraz powinno być już jasne dlaczego według mądrości dawanie jest równoznaczne z zyskiem i dlaczego im więcej dajemy, tym więcej zyskujemy. Ludzie zazwyczaj rozumieją to dosłownie i nie zauważają dalekosiężnych konsekwencji tej zasady. Według powszechnej interpretacji dajemy kosztem własnej materialnej straty, a jedynym zyskiem może być jakiś rodzaj uznania, który powinien zaspokoić nasze sumienia, tak abyśmy nie czuli się winni, że nie uznajemy czegoś niematerialnego za odpowiednią rekompensatę materialnej straty. Jest to przykład fałszywej duchowości, w której przejawia się konflikt pomiędzy zaprogramowanym nam dążeniem do materialnego bogacenia się i również zaprogramowanym pragnieniem społecznej akceptacji jako “altruistyczna” jednostka. Tego rodzaju dwójmyślenie powstaje z powodu błędnego założenia mówiącego, że dawanie odbywa się kosztem samego siebie.

W dzieleniu się są sami wygrani. Odbiorca wygrywa dlatego, ponieważ – stając się otwartymi kanałami dla synchronicznego przepływu – zezwalasz, aby ów przepływ dotarł do niego lub do niej dzięki twojemu aktowi dzielenia się. A ty wygrywasz, bo będąc otwartym kanałem więcej może wpłynąć do twojego życia. Rzeka odbiera ze źródła to, co wysyła do swego ujścia. Tak samo ty odbierasz to, co dajesz.

Ułuda ascezy

System Kontroli dba o swoich ludzi. Ci, którzy sprzedali swoje dusze i włączyli się w system chciwości, rywalizacji i manipulacji są nagradzani dobrami materialnymi, statusem społecznym i władzą w celu powstrzymania ich przed zmianą zdania.

Są także ludzie, którzy patrzą na ten system z odrazą, poszukując drogi alternatywnej wobec materializmu. Żyją w ubóstwie, wierząc że jedynym sposobem na bycie uduchowionym jest odrzucenie tego, co materialne. Taki pogląd zawiera w sobie jednak poważny błąd, który jest przy okazji jeszcze wzmacniany przez System Kontroli, ponieważ utrzymuje on duchowych poszukiwaczy z dala od możliwości uzyskania jakiejkolwiek realnej władzy na świecie. Drogą do duchowego wzmocnienia siebie nie jest bowiem odrzucenie materializmu, lecz przekroczenie go.

Istnieje na przykład różnica pomiędzy odrzuceniem pieniędzy a przekroczeniem ich. Odrzucenie pieniędzy eliminuje je z czyjegoś życia, natomiast ich przekroczenie pozbawia pieniądza władzy nad czyimś życiem. Odrzucenie ich czyni z kogoś niewolnika ubóstwa, a ich przekroczenie sprawia, że ten ktoś staje się duchowo wolny od materialnych ograniczeń. Odrzucenie pieniędzy powoduje utratę mocy, ich przekroczenie – jej zyskanie.

Narzucone sobie ograniczenia materialne mogą w rzeczy samej doprowadzić do stania się niezdolnym, aby służyć innym. Największymi dobroczyńcami ludzkości byli ci, którzy zamiast odrzucać system, przekroczyli go, zyskując tym samym moc wprowadzania w życie zmian.

Porzucenie świata materialnego na rzecz duchowych poszukiwań powoduje zawieszenie w pustce pomiędzy niższą i wyższą rzeczywistością. Jak zostało już wyżej wspomniane, Matrix zapewnia materialny dobrobyt tym, którzy zaspokajają swoje egoistyczne pragnienia, a Wola Boska (wola Stwórcy, Wyższej Jaźni etc.) zaopatruje materialnie tych, którzy znają i stosują wyższe zasady w celu służenia innym i dążenia do przebudzenia. Ludzie żyjący w pustce pomiędzy nie są ani wynagradzani przez Matrix, ani wspomagani przez wyższe zasady dobrobytu, których nie są w stanie rozpoznać. Wiara w to, że materialne cierpienie jest konieczne dla rozwoju duchowego, sprawia, że tak w istocie się dzieje.

Wszystko jest lekcją. Kiedy to zostanie zrozumiane, nie trzeba dłużej szukać nieistniejącej i niepotrzebnej siatki bezpieczeństwa. (Transkrypty Kasjopeańskie)

Nasza rzeczywistość jest programem do uczenia się i dlatego ograniczenia materialne są mniej istotne od celów metafizycznych, bez względu na to czy cele te są związane ze wzmacnianiem własnej duszy czy też z jej osłabianiem. Z tego powodu ci, którzy sprzedają swoje dusze, stają się materialistyczną elitą tego świata, a ci, którzy wzmacniają własne dusze w celu lepszego służenia innym również nie mają żadnych problemów związanych z ograniczeniami materialnymi. Wszystko jest lekcją. Rzeczy materialne to tylko rekwizyty programu podlegające łatwej edycji, tak aby jak najlepiej służyły procesowi nauki danej osoby. Ograniczenia materialne są problemem jedynie dla tych, którzy nie rozwinęli jeszcze swego pełnego potencjału i nie dokonali ostatecznego wyboru pomiędzy Systemem Kontroli a Wolą Boską.

Podsumowując, cierpienie materialne nie jest niezbędne dla duchowego rozwoju. Dobrobyt materialny powstaje naturalnie, gdy na pierwszym miejscu zostaje postawiony dobrobyt duchowy. Ograniczenia materialne rozpływają się tam, gdzie płynie Wola Boska.

Wywracanie stołów, kołysanie łódką

Kiedy ograniczenia materialne zostaną przekroczone, wygranym jest każdy oprócz systemu kontroli i jego monopolów władzy żonglujących iluzją skończonych zasobów, tak aby wydawać się ich jedynymi dostarczycielami. Przekroczenie ograniczeń materialnych na drodze dostrojenia światów wewnętrznego i zewnętrznego do wyższej rzeczywistości sprawia, że system kontroli traci źródło pożywienia i nie tylko umiera z głodu, ale pieniądze zostają z niego wręcz usunięte.

Wiedza na temat otwarcia przepływu jest z tego powodu represjonowana poprzez programowanie mas do pozostawania w nieświadomości lub odrzucania tych informacji. Zanim wykażę, w jaki sposób Matrix powstrzymuje tę wiedzę przed upowszechnieniem się, muszę najpierw wyjaśnić dlaczego jest ona dla niego tak niebezpieczna.

Załóżmy, że ktoś z jakiegoś powodu wręcza ci pewną sumę pieniędzy i niedługo potem – dzięki otwarciu przepływu – w nieoczekiwany sposób otrzymuje rekompensatę “ze źródła rzeki”. Gdzie rzeka ma swoje źródło? Skąd biorą się pieniądze? Z jedynego możliwego miejsca, z którego mogą pochodzić – z samego finansowego systemu Matriksa. Nieoczekiwane źródła pieniędzy mogą, poza ofertami pracy, zamanifestować się na przykład w postaci kuponów rabatowych, niezapowiedzianych premii, cudownych wygranych na loterii, zapomnianych oszczędności, spadków itp… możliwości są nieskończone. Jeżeli pieniądze nie pochodzą od kogoś, kto sam utrzymuje ich wolny przepływ, wówczas ich źródłem jest finansowy system Matriksa.

Tak, kiedy ludzie upominają się o swoje boskie dziedzictwo i otwierają przepływ, dzieje się coś niesamowitego – pieniądze płyną z kolektywu żywych trupów do mężnej rodziny żyjących dusz. Przechodzą one z Systemu Kontroli do tych, którzy go przekroczyli. Transcendencja to moc. Transfer bogactwa ma miejsce na drodze zjawiska synchronicznej indukcji (termin mojego autorstwa). Polega ono na przebudowaniu niższych warunków materialnych, tak aby odpowiadały one wyższej woli boskiej. Na niższym poziomie manifestuje się to w postaci różnego rodzaju zakłóceń, wypadków, pomyłek, błędów w księgowości, anomalii, zbiegów okoliczności, synchroniczności itp… lecz z wyższej perspektywy wszystko przebiega zgodnie z planem i wedle zasad. Wyższe prawa, jeśli tylko zostaną rozpoznane i zastosowane, działają w sposób nadrzędny wobec niższych.

Człowiek za zasłoną? Jaką zasłoną?

Większość ludzi na świecie nigdy nie słyszała o istnieniu wyższych praw i dlatego nie może ich stosować. Jest to celowe, ale też spodowane wyborem. System Kontroli zawdzięcza swoją władzę temu, że ludzie mu ją dobrowolnie przekazują. Iluzja, niewiedza i chciwość podtrzymują jego istnienie. Wolna wola jest porzucana na rzecz bezpieczeństwa i stąd większość ludzi żyje jak niewolnicy, być może szczęśliwi, ale jednak niewolnicy. Tę sytuację można postrzegać jako coś niesprawiedliwego, ale wystarczy zdać sobie sprawę z tego, że wolność nie jest otwarcie zakazana, a jedynie ignorowana, by zamiast niesprawiedliwości dostrzec tragedię. Podobnie jak Dorotka [L. Frank Baum, Czarnoksiężnik z Krainy Oz – przyp. tłum.], my również zawsze mieliśmy władzę. Zawsze mieliśmy możliwość otwarcia przepływu, ale dla większości z nas zdobycie dla siebie pewności, że jest tak naprawdę, to kwestia żmudnej drogi pełnej pomyłek.

Programowanie sięga głęboko, a nasz strach przed porażką może być na tyle silny, aby rzucić cień wątpliwości na możliwość “otwarcia przepływu”. Widzimy bezdomnych, żebraków, społeczne i finansowe bankructwa, o których codziennie głośno jest w mediach, nędzę na ulicy, w sąsiedztwie, a nawet w naszych rodzinach – patrzymy na to wszystko i zastanawiamy się dlaczego ci ludzie upadli na dno skoro wyższe zasady przepływu są podobno prawdziwe i wystarczy tylko wydawać pieniądze, aby żyć w dobrobycie? Możemy sugerować się wszystkimi dookoła, tylko nie sobą i w ten sposób narzucić sobie dokładnie te same ograniczenia, które stały się udziałem innych. To głupie – ograniczenia innych nie muszą być twoje, ale Matrix z pewnością pragnie, abyś widział to w ten sposób.

Zrozum, że poza tymi, którzy znaleźli się na dnie z powodu własnych nietrafionych wyborów, ludźmi potrzebującymi twardych doświadczeń do oczyszczenia swojej karmy lub nauczenia się czegoś, czego nie mogliby nauczyć się w inny sposób, istnieją też osoby, których głównym zadaniem jest działanie jako „wynajęci klakierzy“ Matriksa, prowadzący za sobą resztę widzów i wyznaczający przykłady dla reszty społeczeństwa. Czytasz o nich w gazetach cały czas – stanowią oni przykłady tego, co według Matriksa stanie się z tobą, jeśli nie sprzedasz swojej duszy w zamian za oferowane przezeń bezpieczeństwo. To tylko strategia mająca na celu zastraszenie, aczkolowiek jest ona bardzo efektywna jeśli chodzi o przekonywanie ludzi, że posiadają oni te same słabości i ograniczenia, co osoby reklamowane w ten sposób jako ofiary społeczeństwa.

W rzeczywistości tylko twoje własne doświadczenia, intuicja i zdolność rozumowania mogą powiedzieć ci, jakie prawa, możliwości i ograniczenia stosują się do ciebie. Zapomnij o ograniczeniach innych osób, bo nie są twoje. Jedynie na drodze sprawdzania rzeczywistości możesz dowiedzieć się, do czego jesteś zdolny i czy wyższe zasady, których przebłyski widziałeś już wcześniej, są prawdziwe i czy można na nich polegać w przyszłości.

Rób to, co kochasz, a pokochasz to, co robisz

Gdy podążasz za własnym entuzjazmem, działasz zgodnie z pragnieniami swojej duszy oraz robisz to, co naprawdę cię interesuje i sprawia satysfakcję na głęboko duchowym poziomie, wówczas przepływ otwiera się szeroko, a życie staje się łatwe i wolne od zmagań ludzi wciąż uwięzionych w Matriksie.

Wszystko jest łatwe, kiedy robisz to, co powinieneś. Nie istnieje coś takiego jak “ciężka” praca, chyba że ktoś idzie pod “prąd”. (Transkrypty Kasjopeańskie)

Niektórzy mogą się skrzywić na słowo “łatwy” i zastanawiać się jak możliwy jest rozwój bez wysiłku. W takim wypadku brakuje rozróżnienia pomiędzy niższymi i wyższymi interpretacjami znaczeń słów “łatwy” oraz “wysiłek”.

Niższa interpretacja, najlepiej przystosowana do życia pod kontrolą Matriksa, definiuje “łatwe” życie jako odbieranie wysokich wynagrodzeń przy minimalnych inwestycjach energii. Matrix zachęca ludzi do bycia dumnym z własnej wydajności, ponieważ podtrzymuje to iluzję skończonych zasobów, które należy oszczędzać w celu uzyskania jak największych profitów. “Łatwe” życie w tym sensie oznacza życie na szczycie i w dostatku kosztem innych.

Na podobnej zasadzie definiowany jest “wysiłek”, który wewnątrz Matriksa oznacza wydatkowanie energii na narzucanie własnej woli innym oraz pokonywanie materialnych ograniczeń na drodze czystej ambicji i wytrwałości. Ci, którzy polegając tylko na sobie samych w taki sposób walczą o pozycję na szczycie, czynią to kosztem własnej energii duszy i kończą jako bogate, lecz puste skorupy.

Pamiętajcie, wasza rzeczywistość jest rezultatem waszych myśli. Jeżeli wierzycie, że rzeczy przychodzą z trudem, co tworzycie? Wielu z was spędziło życie szanując i uznając za dostojnych obywateli członków rodziny lub osoby z towarzystwa, które reprezentują wobec was pewną etykę pracy i pewien system wartości. Nie przychodzi wam na myśl zakwestionować tę etykę pracy, ani zobaczyć, czy istnieje jakaś inna droga. Tak więc wierzycie, że aby zdobyć pieniądze musicie zużyć wielką ilość energii, albo musicie zostać zatrudniani przez kogoś kto wam je da lub coś w tym rodzaju. Te idee są całkowicie i totalnie błędne. Nie sposób dostatecznie tego podkreślić. Kiedy odpuścicie sobie. Duch zrekompensuje wam na różne nieoczekiwane sposoby. Nie zdarzyło się to dotychczas jedynie dlatego, iż po prostu nie wierzyliście, że to jest możliwe. Kiedy wierzycie, że pewne rzeczy są możliwe, rzeczywistość się zmienia. (Zwiastuni Świtu)

Jeśli chodzi o wyższe, odnoszące się do otwierania przepływu i przekraczania Matriksa, interpretacje tych słów – “łatwy” oznacza, że cała energia potrzebna do bycia produktywnym jest zapewniania w nieskończonej ilości w postaci entuzjazmu i miłości przez samo podążanie za głosem własnego serca. Znikają wówczas również wszelkie ograniczenia materialne, ponieważ odpowiednie okoliczności manifestują się synchronicznie, aby nieść wsparcie. Życie staje się łatwe i przyjemne, ponieważ energia niezbędna do bycia produktywnym pochodzi z niewyczerpanego źródła, a rzeczywistość pomaga w jej wykorzystaniu.

Ta gra nazywa się stanem umysłu. Nie sposób dostatecznie położyć na to nacisku: tak jak czujecie i jak odbieracie rzeczywistość, tak na nią zareagujecie i tak wam się ona przedstawi. To dlatego mówimy: “Zróbcie to! Bądźcie skandaliczni! Róbcie to co was podnieca! Czyńcie niemożliwe! Możecie to zrobić. Możecie robić wszystko, co chcecie. Przemienicie wasz świat, obojętnie w jakim on jest stanie”. (Zwiastuni Świtu)

Wysiłek niewolników Matriksa wkładany w przeciwstawienie własnej siły woli i energii zewnętrznym przeszkodom i rywalizacji, prowadzący do ich doszczętnego wypalenia się, to kwestie nie dotyczące osób, które przekroczyły uwarunkowania Matriksa.

To prowadzi nas do wyższej interpretacji słowa “wysiłek”. W momencie, w którym ustaje stanowiąca codzienność ludzi wciąż zniewolonych przez iluzję walka o materialne przetrwanie, pojawiają się o wiele ważniejsze wyzwania, z którymi należy się zmierzyć – wyzwania duchowe. Dzięki otwarciu przepływu życie może stać się łatwe w materialnym i logistycznym sensie, ale miejsce starań o doczesność zajmują wysiłki i cele duchowe.

Pieniądze zdają się być dla wszystkich drażliwym tematem. Wszyscy macie bardzo określone wyobrażenia co do sposobów zdobywania pieniędzy. Im bardziej wierzycie, że musicie ciężko pracować aby zarobić pieniądze, tym ciężej będziecie musieli na nie pracować. Wielu z was wierzy, że całkiem normalne jest pracować ciężko na swoje pieniądze i że jeżeli nie zapracowaliście na nie ciężko, to są one “brudne”. Pozwólcie, że was poprosimy, abyście zapamiętali słowa “bez wysiłku” i wprowadzili je do waszego słownika. Powiedzcie do siebie: “Zamierzam to osiągnąć bez wysiłku”. Nie wysilać się, to znaczy kierować rzeczywistością, aby przedstawiała się wam w sposób, który oszczędzi mnóstwo energii, aby zużywała się w innych doświadczeniach. (Zwiastuni Świtu)

Jest to również odpowiedź na inne potencjalne pytanie: “Jaki jest sens produktywnej pracy, skoro pieniądze pojawiają się po prostu dzięki ich wydawaniu”?

Odpowiedź powinna być jasna. Po pierwsze, przekroczenie niższych ograniczeń nie oznacza wyzwolenia się od wszystkich wyzwań. Znikają tylko drobne problemy, robiąc miejsce dla idealnych okoliczności, w których posiada się więcej czasu, energii i środków do rozpoczęcia pracy mającej realne znaczenie w szerszej perspektywie. Życie w zgodzie z wyższymi zasadami pozwala uwolnić się od dążenia do iluzorycznych celów i walenia głową w mur ułudy – czynności przeszkadzających w podjęciu istotnych wyzwań. Źródłem powodzenia jest zajęcie się tym, co umie i kocha się robić, a nie cierpiętnicze poświęcanie się znienawidzonej pracy, ponieważ – z powodu nieznajomości wyższych zasad – wydaje ci się, że nie masz innego wyjścia.

Wspomnieliśmy wcześniej o karierze. A także o rodzinie. Kiedy ktoś idzie pod prąd, nigdy nie zdobędzie tego czego pragnie. Teraz powinniście już o tym wiedzieć. Zrozumcie proszę, że od tej chwili waszym życiem powinny kierować wasze zainteresowania. Do tego miejsca zaprowadziło was angażowanie się w niesatysfakcjonujące zajęcia. Podążajcie za własnym instynktem. To poprowadzi was z mroku w stronę Cudownego Światła. (Transkrypty Kasjopeańskie)

Otwarcie przepływu wymaga tego, by pieniądze płynęły wyłącznie jako produkt uboczny podążania za głosem własnego serca. Kiedy głos serca jest bodźcem inicującym wszelkie działania, pieniądze przestają być celem samym w sobie. Innymi słowy, “motywacja” do wyższej produktywnej pracy przekracza wynagrodzenie materialne, gdyż pochodzi z wewnętrznego poczucia służby, współczucia, mądrości, odwagi i konieczności. Działanie zgodnie z tymi zasadami sprawia, że problemy materialne rozwiązują się same.

Podążajcie za głosem serca, a wszystko znajdzie się na swoim miejscu. (Transkrypty Kasjopeańskie)

Przekroczenie Systemu Kontroli Matriksa oznacza wejście w nowy obszar rozwoju, zgodny z wytycznymi duchowymi, a nie materialnymi, które wówczas i tak przestają być przeszkodą. Zamiast walczyć o materialną władzę, walczy się o prawdę i oświecenie własne oraz innych. Zamiast brać udział w społecznej czy finansowej rywalizacji, walczy się przeciwko niewiedzy. Nie są to łatwe wyzwania, ale motywacją dla nich jest miłość i przeznaczenie, a nie chciwość i programowanie społeczne.

Wyzwanie

Czy jesteś na tyle odważny, by – po zastanowieniu się nad własnymi doświadczeniami i, mam nadzieję, tym co napisałem w niniejszym artykule – sprawdzić to wszystko w praktyce? Nie musisz obawiać się tego, że owe zasady są niesprawdzalne, ponieważ funkcjonują one jako niezmienne prawa.

Oto wyzwanie. Po rozważeniu swojej obecnej i przeszłej sytuacji finansowej, przyjmij wyższe zasady jako swoje.

Nie musisz martwić się o dobrobyt, kiedy wydajesz, aby się rozwijać. (Transkrypty Kasjopeańskie)

Kiedy następnym razem podejdzie do ciebie bezdomny, daj mu parę groszy, albo przekaż jakąś sumę pieniędzy na rzecz ludzi lub spraw przemawiających do twego serca. Jeżeli jest coś, czego potrzebujesz ty lub twoi bliscy, nie wahaj się tego nabyć. Nie zwlekaj jeśli twój dom lub samochód wymaga naprawy. Kup książkę, która zaspokoi twoje pragnienie wiedzy. I tak dalej. Do czegokolwiek namawia cię głos twego serca, cokolwiek sprawia, że czujesz się dobrze – nie wahaj się tego zrobić, bez żalu i zmartwień. Niech każde działanie będzie afirmacją twojej ufności w możliwość lepszej egzystencji.

Zrozum, że możesz robić wszystkie te rzeczy, ponieważ otwierasz się wtedy jako kanał dla boskiej woli i wysyłasz z prądem to, co następnie otrzymasz od źródła. Ze współczuciem skierowanym w stronę osób, które obdarowujesz, bądź wdzięczny źródłu, z którego w przyszłości będziesz czerpał. Wiedz, że w im mniejszym stopniu rozumiesz tę zasadę, tym bardziej zaskakujący będzie rezultat jej działania.

Po upływie miesiąca przeanalizuj raz jeszcze swoją sytuację finansową. Jeśli korzystałeś z synchronicznych okazji, które pojawiały się na twojej drodze – nawet jeśli tylko połowicznie utrzymywałeś swoją wiarę i odwagę – zobaczysz, że pomimo większych wydatków znajdujesz się w lepszej sytuacji niż wcześniej.

Jeśli jednak wydajesz pieniądze na rzeczy lub czynności, które krzywdzą innych, powstrzymują twój rozwój duchowy lub są związane z niewłaściwym postępowaniem i egoizmem, przepływ będzie mniejszy. Jeśli nie masz pewności czy to co robisz lub na co przeznaczasz pieniądze jest mądre, zwróć się do swojej intuicji, ale też obserwuj jak rzeczywistość “reaguje” na twoje intencje. Jeśli zachowujesz się niemądrze, nie tylko pojawi się wewnętrzne poczucie miałkości i oporu, ale rzeczywistość odpowie synchronicznymi przeszkodami i niepowodzeniami, które powinny unaocznić ci, że obrana przez ciebie ścieżka nie prowadzi do rozwoju. Dzieje się tak zawsze, kiedy próbujesz zrobić coś, co po prostu nie powinno się zdarzyć – w ogóle lub jeszcze nie.

Dobre rzeczy przytrafiają się tym, którzy mają cierpliwość i unikają oczekiwań. (Trakskrypty Kasjopeańskie)

Największym zabójcą przepływu są oczekiwania. Biorą się one z niepotrzebnej troski o przyszłość, zwłaszcza gdy podąża się skrupulatnie obraną wcześniej drogą w celu osiągnięcia zaplanowanego rezultatu. Ktoś mógłby na przykład zapragnąć wykorzystać wyższe zasady tylko do zdobycia większej ilości pieniędzy, co jest sprzeczne z systemem podążania według tych zasad, który polega na naturalnym przepływie pieniędzy jako materialnego dodatku wzbogacającego rozwój duchowy. Poprzez odwrócenie tego procesu i niecierpliwe oczekiwanie na rezultaty przepływ zostaje odcięty, a osoba próbująca zaprzęc wyższe zasady do “wydojenia” rzeczywistości z jej bogactw musi ponieść konsekwencje takiej próby zaspokojenia swoich niskich pragnień.

Właściwym sposobem otwarcia przepływu nie jest antycypacja, lecz działanie według zasady. Oczekiwanie opiera się na iluzjach przeszłości i przyszłości, zasada natomiast istnieje tylko w jedynej prawdziwej chwili, tj. w chwili obecnej. Antycypacja jest czasowa, zasada jest wieczna. Podążanie za głosem własnego serca lub działanie z wyższego centrum znosi potrzebę antycypacji, ponieważ – po pierwsze – wypełnia ono wiarą i odwagą, aby wiedzieć, że to wszystko zadziała i nie obawiać się o ostateczny rezultat, a po drugie – zamiast podejmować serię działań w celu osiągnięcia określonych skutków, w jednym momencie odpowiada się na wyższy impuls, czy będzie to miłość, entuzjazm czy też współczucie.

Prawdziwe tworzenie rzeczywistości

Systemy “prawdziwego tworzenia rzeczywistości” i “otwierania przepływu” w wielkim stopniu uzupełniają się nawzajem. Są to, odpowiednio, bezpośrednie i pośrednie sposoby wykorzystania wyższych zasad do polepszenia własnego życia. Pierwszy z nich polega na postanawianiu, aby wszystko przebiegało bez zakłóceń zgodnie z planem oraz prośby o pomoc i ochronę wyższych sił. Drugi sposób, o czym była mowa w niniejszym artykule, zakłada świadome zintegrowanie się z Boską Wolą.

Postanowienie, prośba i integracja składają się na potrójny system praktycznego wzmocnienia duchowego. Jego dwa pierwsze składniki zostały opisane w Tworzeniu rzeczywistości i Prawdziwym tworzeniu rzeczywistości.

Podsumowanie

Otwieranie przepływu jest otwarciem drzwi do nowych obszarów możliwości, których eksploracja jest celem naszych narodzin. Wszyscy inkarnujemy z podstawową listą zadań i priorytetów duchowych, ale większość z nas zostaje uwięziona wewnątrz iluzji i nie udaje się nam ich zrealizować. Jedynie dzięki przejrzeniu tej iluzji, uznaniu transcendentnej rzeczywistości, płynięciu z prądem, działaniu z wyższego wewnętrznego centrum, podążaniu za głosem serca i intuicji możemy odzyskać jasność i moc potrzebne do wypełnienia przyrodzonej misji oraz jak najlepszego nauczenia się przeznaczonych nam lekcji.

Polish Articles